مقدمه

برخی از توکن ها هستند که شما برای خرید آن ها باید از صرافی های غیرمتمرکز استفاده کنید. امروزه تعداد صرافی های متمرکز کم نیست اما تمامی آن ها معروف نیستند و تنها نام برخی ها بر سر زبان ها می چرخد. یکی از صرافی های غیرمتمرکز این روزها سوشی سواپ نام دارد. این صرافی یک صرافی غیرمتمرکز است که شما می توانید با اتصال ولت هایی همانند متامسک به آن اقدام به معامله کنید.

اگر درباره صرافی های غیرمتمرکز یا «Decentralized Exchange» اطلاعاتی ندارید، باید به صورت خلاصه بگوییم که شما می توانید با استفاده از صرافی های غیرمتمرکز بدون هیچ واسطه ای معامله کنید. معامله در صرافی های غیرمتمرکز به این گونه انجام می شود که شما ابتدا ولت خود را به صرافی متصل می کنید، پس از انتخاب ارز دیجیتال مورد نظر به راحتی می توانید تبدل خود را با کاربر به صورت مستقیم انجام دهید. در این مورد هیچ فرد، افراد، شرکت، ارگان و… در معامله شما دخالت ندارد. در صرافی های غیرمتمرکز یا DEX حتی نیازی به واریز سرمایه به داخل صرافی نیز وجود ندارد.

در صورتی که قصد دارید تا با صرافی های غیرمتمرکز بیشتر آشنا شوید به شما پیشنهاد می کنیم که سری به سایت زوم ارز بزنید. ما در تیم زوم ارز به صورت کامل به شما صرافی های غیرمتمرکز را توضیح و همچنین معروف ترین آن ها را آموزش داده ایم. در صورتی که درباره صرافی های غیرمتمرکز یا DEX برای شما سؤالی ایجاد شد، حتماً سؤال خود را از ما در سایت زوم ارز بپرسید.

نگاهی اجمالی صرافی سوشی سواپ

همان‌طور که اشاره شد صرافی سوشی سواپ یک صرافی غیرمتمرکز می باشد که بر روی بلاکچین اتریوم پیاده سازی شده است. این صرفی امکانات متعددی دارد. برای مثال در صورتی که شما مقداری ارز دیجیتال به حساب صرافی برای تأمین نقدینگی واریز کنید، می توانید پس از مدتی اقدام به دریافت پاداش کنید. البته لازم به ذکر است که جز این صرافی، اکثر صرافی های غیرمتمرکز از امکان تأمین نقدینگی پشتیبانی می کنند.

اگر با صرافی های غیرمتمرکز آشنا باشید، احتمالاً اطلاع دارید که صرافی دیگری با نام یونی سواپ وجود دارد. صرافی غیرمتمرکز سوشی سواپ، فورک صرافی یونی سواپ است. امکانات هر دو صرافی با هم متفاوت است. برای مثال صرافی سوشی سواپ مجهز به قرار دادهای هوشمند سفارشی بازار ساز خودکار است.

عملکرد صرافی سوشی سواپ همانند دیگر صرافی های غیرمتمرکز است. شما می توانید در این صرافی ترید غیرمتمرکز انجام دهید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چه چیزی صرافی سوشی سواپ را متمایز کرده است که ما آن را برای ترید انتخاب کنیم؟ تنها امکان این صرافی همان بازار ساز خودکار یا به اصطلاح AMM است. دیگر امکانات سوشی سواپ همانند باقی صرافی های غیرمتمرکز می باشد.

حال که تا حدودی متوجه صرافی سوشی سواپ شدید، نیاز است تا کمی به تاریخچه آن بپردازیم. این صرافی در آگوست ۲۰۲۰ توسط Chef nomi ایجاد شد. همان‌طور که از نام صرافی و توسعه دهنده صرافی مشخص است، برخی ها سوشی سواپ را با یک رستوران مجازی به اشتباه می گیرند!

صرافی سوشی سواپ یک توکن اختصاصی با نام Sushi نیز دارد. این توکن در بلاکچین اتریوم لانچ شده است. شما می توانید توکن سوشی یا Sushi را در صرافی های مختلفی از جمله صرافی معروف بایننس خرید و فروش کنید.

اگر قصد دارید تا درباره صرافی سوشی سواپ و همچنین تاریخچه آن بیشتر بدانید، به شما پیشنهاد می کنیم که سری به سایت زوم ارز بزنید و مقاله اختصاصی آموزش صرافی سوشی سواپ را مطالعه کنید.

بررسی امنیت صرافی سوشی سواپ

نمی‌توان به صورت حتمی درباره امنیت صرافی سوشی سواپ صحبت کرد اما با توجه به ابهاماتی که درباره هویت توسعه دهنده این صرافی وجود دارد، کمی اعتماد به آن سخت شده است. در حال حاضر صرافی سوشی سواپ از امنیت مناسبی برخوردار است چراکه خبر و یا گزارشی مبنی بر هک شدن و یا از دست رفتن سرمایه کاربران منتشر نشده است اما همان‌طور که گفتیم نمی توان نظر حتمی در این رابطه داد.

شما می توانید با رعایت امنیت از این صرافی استفاده کنید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که منظور از مسائل امنیتی چیست؟ مسائل امنیتی شامل اطلاعات ولت و همچنین حساب شما در صرافی سوشی سواپ می باشد. در صورتی که نتوانید از آن ها نگه داری کنید، درایی شما به سرقت می رود.

معرفی ویژگی های صرافی غیرمتمرکز سوشی سواپ

همان‌طور که گفتیم صرافی سوشی سواپ ویژگی خاصی جز بازارساز خودکار ندارد؛ اما آشنایی با ویژگی و یا مزایا صرافی می توانید به انتخاب شما کمک کند. در کنار ویژگی و یا مزایا، ما به چندین معایب این صرافی نیز اشاره می کنیم تا شما بیشتر صرافی غیرمتمرکز سوشی سواپ آشنا شوید.

برخی از ویژگی های سوشی سواپ عبارت اند از:

  1. صرافی سوشی سواپ نیاز به احراز هویت ندارد.
  2. کاربران می توانند دارایی خود را به صورت کامل کنترل کنند.
  3. در صورتی که در تأمین نقدینگی مشارکت کنید، به عنوان پاداش توکن سوشی دریافت می کنید.
  4. حجم معاملات صرافی نسبتاً بالا می باشد.

حال که با ویژگی و یا مزایا این صرافی آشنا شدید، بهتر است کمی معایب این صرافی را بشناسید. برخی از معایب صرافی سوشی سواپ عبارت اند از:

  1. متاسفانه تعداد رمز ارز هایی که این صرافی از آن ها پشتیبانی می کند محدود است.
  2. کمی کارمزد این صرافی بالا است.
  3. در حجم معاملات شما محدودیت دارید.

آموزش کار با صرافی سوشی سواپ

رابط کاربری این صرافی بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی معاملات خود را انجام دهید. برای شروع کار در این صرافی تنها کافی است ابتدا ولت دارای موجود خود را به صرافی متصل کنید. پس از اتصال ولت، حساب کاربری شما به صورت اتوماتیک ایجاد می شود. در اصل ولت شما حکم حساب کاربری در صرافی سوشی سواپ دارد. حال می توانید با انتخاب ارزهای دیجیتال دلخواه سواپ و یا تبادل انجام دهید. در صورتی که نیاز به آموزش ویدیویی دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی این صرافی در سایت زوم ارز مراجعه کنید.

بیشتر بدانید:

ما در سایت زوم ارز، یک سرویس جدید به نام آربیتراژ گیری در زوم ارز راه اندازی کرده ایم. شما می توانید با استفاده از این سرویس به راحتی کسب درآمد کنید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که کسب درآمد از طریق آربیتراژ گیری چگونه است؟ در این نوع از درآمد زایی شما می توانید قیمت ارزهای دیجیتال را در صرافی های مختلف ایرانی مشاهده کنید. حال پس از آشنایی با قیمت ها رمز ارز مورد نظرتان را می توانید از یک صرافی با قیمت کمتر بخرید و به یک صرافی دیگر با قیمت بیشتر بفروشید. از این طریق می توانید سود با درصد های مختلف کسب کنید. برای انجام این کار کافیست سری به سایت زوم ارز بزنید.همچنین دوست دارم صفحه مقایسه قیمت صرافی های ارز دیجیتال را در سایت زوم ارز به شما معرفی کنم که بتوانید با مقایسه قیمت ها به کمترین قیمت ارز مورد نظر خود برسید.

منبع: www.zoomarz.com

 

آوا موزیک
لینک کوتاه این آهنگ
http://ava2music.ir/97891/
پخش آنلاین
کد پخش آنلاین برای استفاده در وبلاگ و وبسایت
tag